Napędy do bram przesuwnych

Napędy do bram przesuwnych Lublin

Napędy do bram przesuwnych - automatyka bram LublinNapędy bram przesuwnych BFT LublinIle razy na filmach widziałeś, jak ktoś podjeżdżał pod dom i od razu otwierała mu się brama. Cicho, płynnie i… samoistnie! A gdzie wychodzenie, pchanie, trzymanie, by pozostała otwarta, czekanie na wjazd, zamykanie? Cóż, mając napęd do bramy przesuwnej, można zapomnieć o tych osobliwych rytuałach. Oto przyszła pora na wygodę i komfort na miarę każdego podjazdu.

Choć kiedyś to było nie do pomyślenia, to w dzisiejszych czasach urządzenia elektryczne i elektroniczne są już standardowym i koniecznym wyposażeniem każdego domu i mieszkania. Poprawiają one nasz komfort życia i w znacznym stopniu je ułatwiają – przyspieszają, niwelują wiele niepotrzebnych działań, sprawiają, że żyjemy wygodniej. W myśl tego, że każdy pragnie komfortu, oferujemy napędy do bram przesuwnych Lublin, szczególności napędy do bram przesuwnych renomowanych firm BFT oraz NICE. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze modele napędów dla bram przesuwnych.

Napędy do bram przesuwnych NICE ROBUS

Z doświadczenia wiemy, że najpopularniejsze rozwiązanie to napędy do bram przesuwnych ROBUS. Automaty szczególnie polecane do lekkich i średnio ciężkich ogrodzeń przydomowych, ale do wagi aż 1000kg. Wyposażone są w silnik 24v, co umożliwia nam precyzyjne dostosowanie prędkości posuwu bramy. Nowoczesna centrala wyposażona jest w najlepsze zabezpieczenia, dzięki czemu automat jest bardzo bezpieczny i szybko wykrywa zagrożenia ruchu. Warto tu wspomnieć o amperometrycznym systemie wykrywania przeszkody, co z pewnością będzie idealnym rozwiązaniem dla roztargnionych oraz tych, którzy mają obawy przed „przypadkowym” zamknięciem bramy. Ta funkcja bowiem umożliwia zatrzymanie ruchu bramy lub zmianę jego kierunku w momencie wykrycia i dotknięcia przeszkody. Nie ma więc powodów do obaw!

Napęd do bramy przesuwnej Nice Robus 600 Lublin

Najważniejsze parametry techniczne:

Zobacz napęd Robus 600 na Youtube

 

BFT DEIMOS ULTRA

Napęd do bramy przesuwnej Nice Robus 500 Hi-Speed

BFT Deimos Ultra to bardzo nowoczesne napędy. Wyposażone są w funkcję amperometrycznego wykrywania przeszkód, dzięki czemu są to bardzo bezpieczne automaty. Oferują także miękki start i spowolnienie końca manewru, co wpływa na bezpieczeństwo i kulturę pracy urządzenia.

Najważniejsze parametry techniczne:

NICE ROBUS HI-SPEED

Od jakiegoś czasu w ofercie firmy NICE dostępne są napędy w wersji Hi-Speed. Oferują szybsze otwieranie aż o 40-60%. Pozwala to oszczędzić dużo czasu i otworzyć bramę o wiele szybciej. Docenią to wszyscy – biznesmeni, rodzice małych dzieci, a już na pewno osoby żyjące w ciągłym pośpiechu, co występuje coraz częściej w aglomeracjach typu Lublin. Jest to też niezwykle ważne zwłaszcza w sytuacji, gdy Twoja brama ulokowana jest bardzo blisko ruchliwej ulicy i czekanie na jej otwarcie utrudnia ruch innym osobom, co jest częste w dużych miejscowościach jak Lublin.

Napęd do bramy przesuwnej Nice Robus 500 Hi-Speed

Najważniejsze parametry techniczne:

Zobacz napęd Robus 500 Hi-Speed na Youtube


NICE RUN

Do zastosowań przemysłowych lub o wysokim natężeniu ruchu (typowe dla miejscowości jak Lublin), np. na osiedlach mieszkaniowych, a także do ciężkich konstrukcji (powyżej 1000 kg) idealne będą napędy do bram przesuwnych NICE RUN do maksymalnego obciążenia nawet do 2,5t! Taki zakres mocy i siły pozwala zautomatyzować nawet wielkie i ciężkie konstrukcje. Napędy dostępne są również wersje Hi-Speed.

Napęd do bramy przesuwnej Nice Run

Najważniejsze parametry techniczne:

Zobacz napęd Nice Run 1800 na Youtube

 

Lublin, a także pobliskie miejscowości to miejsca, w których klienci coraz częściej wybierają takie napędy. Warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem, niezależnie od tego, czy mieszka się w centrum czy na obrzeżach miasta. W końcu wygoda i oszczędność czasu są tym, na czym zależy każdemu.


Nie bez powodu postawiliśmy właśnie na te produkty. Są znane na całym świecie, a niezawodność ich konstrukcji i rozwiązań oraz wysoka bezawaryjność pozwalają używać cieszyć się nimi przez długie lata. Firma NICE jako pierwsza w Polsce wprowadziła program licencyjny instalatorów. Od tamtego momentu ochroną gwarancyjną objęto napędy do bram przesuwnych NICE zamontowane tylko i wyłącznie przez uprawnione do tego firmy posiadające licencję. Tak się wspaniale składa, że posiadamy takie uprawnienia, dzięki czemu możemy zaoferować napędy do bram przesuwnych zamontowane na najwyższym poziomie. Nasze usługi obejmują Lublin, Świdnik i najbliższe rejony – z pewnością niejedną naszą bramę można zauważyć podczas przejażdżek po okolicy.

Wiele modeli automatów przesuwnych wyposażono w ciekawe udogodnienia, pozwalające w znacznym stopniu rozszerzyć ich możliwości. Warto wspomnieć np. o akumulatorach awaryjnych, które pozwalają wykonać kilka manewrów, nawet jeśli na chwilę braknie zasilania, co przecież może się zdarzyć. Opuszczasz chwilowo Lublin? Jedziesz na wakacje czy chociażby zakupy? W dobie Internetu taki sprzęt można podłączyć do sieci WiFi i wygodnie nim sterować przez aplikację na smartfonie. Chociaż „wygodnie” to mało powiedziane! Można nawet odczytać informację o tym, czy wyjazd jest zamknięty lub otwarty i na odległość wykonać odpowiedni manewr. Bez wychodzenia z samochodu, ba, nawet nie będąc w pobliżu domu!

Uwaga Lublin i okoliczne miejscowości – proponujemy dojazd w celu wyceny gratis, bo doskonale wiemy, że na odległość trudno podjąć jakąkolwiek decyzję. Chętnie opowiemy więcej o naszych napędach do bram przesuwnych, by rozwiać wszelkie wątpliwości.


Co nas wyróżnia?

Podczas montażu napędu zwracamy uwagę na wiele aspektów, co pozwala zamontować sprzęt nie tylko poprawnie technicznie, ale i z naciskiem na estetykę. Taki montaż pozwoli na wieloletnie i bezawaryjne użytkowanie automatu.

Podstawa pod napędPoprawny i estetyczny montaż to nie tylko efekt wizualny. Ma to ogromny wpływ także na funkcjonowanie samego napędu! Dlaczego? Trzymajmy się przykładu napędu do bramy przesuwnej. W większości sytuacji napęd nie jest umiejscowiony bezpośrednio na podłożu, np. równo z powierzchnią kostki brukowej. Ma na to wpływ umiejscowienie i wysokość montażu prowadnicy bramy. W takich przypadkach niezbędne jest podniesienie napędu na wysokość dostosowaną do wysokości listwy zębatej. Co wtedy widzimy w nieprofesjonalnej usłudze? Np. pod napędem widoczne są peszle i kable, między które mogą wejść robaki, gryzonie i w efekcie uszkodzić przewody, a nawet dostać się do wnętrza urządzenia! Wiedząc o takich zagrożeniach, montujemy napędy na solidnych, zabudowanych podstawach, dzięki czemu nie ma możliwości wejścia do urządzenia od spodu. Daje to także przyjemny efekt wizualny.

Więcej o budowie solidnej podstawy montażowej w artykule na naszym BLOGU.

W naszych realizacjach dbamy także o prawidłowe zamontowanie sprzętu według ścisłych wytycznych producenta, bo tylko w ten sposób możemy zapewnić trwałe, bezproblemowe i w pełni satysfakcjonujące działanie sprzętu. O czym warto wspomnieć? W przypadku napędów skrzydłowych istotna jest geometria montażu - właściwe umiejscowienie osi obrotu automatu względem osi zawiasu skrzydła bramy. Zbyt bliskie umiejscowienie spowoduje nadmierny wysiłek sprzętu i bardzo szybko ulegnie on uszkodzeniu. Dlatego skupiamy się na tym, aby dobrać właściwy sprzęt dla każdej bramy i mamy w tym niemałe doświadczenie.


Cookies

Korzystając z tej witryny, automatycznie akceptujesz używanie przez nas plików cookie. Czytaj więcej.

AKCEPTUJĘ